על סוגי שטיחים שונים – עושים סדר בצמר!

פברואר 18, 2019

מה הם סוגי השטיחים הקיימים היום בשוק, ומה ההבדלים ביניהם?

 עושים סדר בשטיחי ירושלים!

נתחיל בגדול. שטיחים מתחלקים לשני סוגים מרכזיים: שטיחי צמר טבעי הארוגים במכונה או באופן ידני, ושטיחים העשויים מאריגים וחוטים סינטטיים וארוגים באופן מכני בדרך כלל. בגדול ניתן לומר שהשטיחים הטבעיים נעימים הרבה יותר למגע כף הרגל ועל אלה הסינטטיים פחות נעים לדרוך. עם זאת, את השטיחים הסינטטיים קל הרבה יותר לנקות ולשמור לאורך שנים והטבעיים עשויים להתבלות מהר יותר ולצבור כתמים עקשניים. בכל סניפי שטיחי ירושלים ניתן למצוא את כל סוגי השטיחים, את כל סוגי הדוגמאות ואת כל סוגי הטקסטורות. אז בואו נתחיל להבין במה מדובר, כי אצלנו מדובר במקצוענים. וגם – ננסה לתת כמה טיפים לניקיון, שלא תגידו שלא דאגנו לכם.

שטיחים פרסיים ואפגניים

מדובר בשטיחים טבעיים, העשויים צמר והנחשבים ליוקרתיים והמרהיבים מבין כולם. אלה שטיחים שנארגים באופן ידני, והם עשויים מחומרי גלם יקרים ומשובחים שמאפשרים לצבעים שלהם לשמור על ברק וחיוניות לאורך כל ימי חייהם. אלה שטיחים שתג המחיר שלהם גבוה לרוב. ישנם המון חיקויים לשטיחים פרסיים ואפגניים ולכן כדאי לרכוש אותם במקומות שמתמחים בשטיחי איכות כמו אצלנו בשטיחי ירושלים. בשטיחי ירושלים תמצאו קטלוג מרהיב של שטיחים פרסיים ואפגניים, בוהקים באופן עוצר נשימה ממש. כל אחד יחיד ומיוחד שכן נארג ביד אמן מקצוען. הם צפופים מאוד ולכן נשמרים שנים. עם זאת, כדי להמנע מדהיית צבע של שטיח כה יוקרתי, פרסי או אפגני לבחירתכם, כדאי להשקיע בניקיונו. הנה טיפ קטן מהמקצוענים בשטיחי ירושלים: כדאי תמיד לנקותו עם מים רכים ולשפשף את הכתם עם כיוון הסיבים ולא נגדם. ניקוי חובבני או חזק מדי עשוי להחליש את האשכולות בהם מוחזקים הסיבים של השטיח.

שטיחי קילים

נדמה כי לאחרונה, כל מה שמדברים עליו הם שטיחי קילים. במדורי העיצוב הם מככבים, מדורי סטיילינג ממליצים עליהם, אז זה הזמן להכיר אותם. שטיחי קילים שייכים לצד הטבעי גם כן. הם נארגים בארצות הבלקן, אך יש גם קילים תורכיים ואיראנים. שטיחים אלה ידועים בדוגמאות גאומטריות יוצאות דופן ומרהיבות ממש. מנעד הצבעים גם הוא גדול. שטיחי ירושלים מציעים שטיחי קילים יחודיים בצבעים מונוכרומטיים כגון שחור לבן ואפור וגם כאלה בעלי צבעוניות עזה הזועקים משחקיות ועניין. שטיחי קילים מאופיינים באריגה שטוחה מסוג שתי וערב דו צדדית כך שתמיד ניתן יהיה להפוך אותו ולרענן את הצבע והמגע. אלה שטיחים ללא פלומת צמר ולכן ניתן לשמור עליהם נקיים יחסית בקלות שכן האבק לא נתקע בין הסיבים הצפופים.

שטיחים העשויים לבד או טפטינג

שטיחי הלבד הם שטיחים שנוצרים למעשה מחומרים שונים בתערובת, כולם סינטטיים. הם עוברים חימום בתנור ולאחר מכן ייבוש. שטיחים מסוג טפטינג הם אלה שבעבר היו פופולריים מאוד וידועים כ”שטיחים מקיר לקיר” היום ניתן למצוא אותם בעיקר במשרדים ופחות בבתי מגורים. עם זאת, גם שטיחי לבד וגם שטיחי טפטינג מקיר אל קיר הם שטיחים סינטטיים שקל מאוד לנקות ולתחזק. הם דוחי כתמים ונענים בשמחה לשואב האבק הביתי, חלש ככל שיהיה. שטיחי הלבד הפכו בחנויות שטיחי ירושלים לפופולריים מאוד כשטיחי ילדים בשנים האחרונות בשל התחזוקה הקלילה שהם דורשים והצבעוניות השמחה שלהם שמאירה את חדרי הקטנים.

קבלו הצעת מחיר לכל סוג שטיח רצוי הקיים אצלנו.

מה שתרצו, מה שתחפשו – בחנויות שטיחי ירושלים תוכלו למצוא את המגוון הענק בישראל של שטיחים מכל סוג שהוא!